Σάββατο 21 Αυγούστου 2010

Φιλικό Προετοιμασίας

Ισόπαλο με 4-4 έληξε το φιλικό του Αστέρα-Δρεπανιακού με τον Πορτοχελιακό.

Το 1ο ημίχρονο ήταν ιδιαίτερα κακό για την ομάδα μας καθώς δεν υπήρχε κίνηση μέσα στον αγωνιστικό χώρο και αυτό οδηγούσε σε ανορθόδοξη ανάπτυξη. Η κακή επιθετική παρουσία συνδυάστηκε  και με τραγικά λάθη στην άμυνα που είχε σαν αποτέλεσμα η λήξη του ημιχρόνου να βρει τον Πορτοχελιακό να προηγείται με 0-2.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μεταμορφώθηκε, αποφάσισε να παίξει σωστό ποδόσφαιρο και για ένα μισάωρο ήταν καταιγιστική, σκοράροντας 4 φορές και χάνοντας πληθώρα ευκαιριών. Μετά το 4-2 η ομάδα χαλάρωσε -ίσως να βγήκε και η κούραση απ’την σκληρή προετοιμασία-  η αμυντική λειτουργία ξαναντύθηκε Άγιος Βασίλης και χάρισε άλλα δυο γκολ στην ομάδα του Πορτοχελίου για να έρθει το τελικό 4-4.

Τα γκολ για την ομάδα του Αστέρα-Δρεπανιακού πέτυχαν οι Γκιόλας (2) και Μπαρουτσάκης (2).