Τρίτη 12 Οκτωβρίου 2010

Αστέρας Δρεπανιακός - ΑΟ Θήβας

Δεν τα κατάφερε ο Αστέρας απέναντι στον Α.Ο. Θήβας και ηττήθηκε με 0-3.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με μεγάλη ευκαιρία για την Θήβα μόλις στο 1ο λεπτό, ο Αστέρας απάντησε στο 12' με σουτ του Μανιάτη το οποίο βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ. Απ'την εκτέλεση του κόρνερ ήρθε και η μεγαλύτερη ευκαιρία του Αστέρα στο παιχνίδι καθώς ο Μπαρουτσάκης πρόλαβε την εξοδο του Γενιτσαρίδη αλλά εστείλε την μπάλα ελάχιστα άουτ. Η συνέχεια ανήκε στη Θήβα που έψαχνε τρόπο για να διασπάσει την άμυνα του Αστέρα. Στο 17' το σουτ του Μπιτιλή βρήκε το οριζόντιο δοκάρι ενώ το 0-1 έγινε στο 25' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου. Ο Αστέρας απ'την στιγμή που έμεινε πίσω στο σκορ ήταν πολύ δύσκολο να αντιδράσει καθώς η Θήβα αλλαξε τακτική και έκλεισε πολύ καλά τους χώρους. Παρόλα αυτά είχε μια καλή ευκαιρία σε τετ α τετ του Μπαρουτσάκη στο 37'.
Το 2ο ημίχρονο πέρασε μάλλον εύκολα για τη Θήβα καθώς ο Αστέρας δεν μπορουσε να φανεί απειλητικός. Το παιχνίδι ουσιαστηκά τελείωσε στο 58' όταν απο ωραία ενέργεια και σέντρα του Παπαδόπουλου, ο Μπουνάς έκανε το 0-2. Το 0-3 σημείωσε ο ίδιος παίχτης εκμεταλευόμενος ασθένη απέκρουση του Παπαγιάννη σε φάουλ του Παπαδόπουλου.